Úvod » Optika, termovize, noční zaměřovače » ATN X-sight 4K PRO 3-14x


        

ATN X-sight 4K PRO 3-14x

momentálně vyprodáno

novinka

skladem

 

Číslo produktu: atn4k 3-14
Výrobce: ATN
naše cena bez DPH: 20 570 Kč
naše cena s DPH (21 %):
24 890 Kč

Specifikace ATN X-Sight 4K Pro 3-14x

Popis produktu

Na tento typ digitálního puškohledu není potřeba povolení od Policie ČR 

K zařízení ATN X-Sight 4K Pro není v balení výrobcem dodávána micro sd paměťová karta, nutno dokoupit, běžná cena cca 200,-Kč

Nejnovější digitální  ATN Ultra HD denní/noční puškohled s rozlišením 4K opět posouvá hranice nočního vidění s těmito parametry:

Dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV

Senzor 3864x2218

HD display 1280x720

Zorné pole 140 m

Montáž nočního vidění  ATN X-Sight 4K Pro je pomocí standardních 30mm kroužků. V balení výrobku je dodáván  kroužek na piccatiny lištu a speciální kroužek L-shape, který umožní posun puškohledu blíže k oku střelce.

Puškohled Ultra HD má vysoce ostrý obraz v rozlišení  3864x2218 pixelů (4K). Díky vysoké zobrazovací kvalitě již nedochází při digitální přiblížení k rozostření obrazu.

Dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV Dual Core společně se senzorem ATN 4K M265 vytváří obrovský skok ve výkonu digitálních puškohledů směrem kupředu.

International customers can also buy the product from us at our eshop. You can find more information about the product in the official Pulsar website -  https://www.atneu.com/

Nahrávání videa:

Standardem je náhrávání ve frekvenci až 120 snímků za sekundu. Při tomto extrémně rychlém záznamu je možné detailně krokovat záznam střely a zásah cíle. V puškohledu je možné nastavit 10 používaných zbraní a nebo několik druhů střeliva.  

Konkurenční výhody ATN:

Extrémně dlouhá výdrž na baterie až 18hodin. Už nemusíte nosit náhradní zdroj.

Hliníkové tělo zaručující dlouhou životnost

Vzdálenost oka od okuláru 9cm (jako u denní optiky), konkurenční výrobky mají maximálně 4cm. 

Digitální zoom s vysokou ostrostí i při nejvyšším přiblížení

Velikost/délka puškohledu je proti konkurenci o 25% menší a je srovnatelná s denní optikou

X-Sight 4K 3-14x má délku 35cm oproti tomu Yukon RT 6x50 46cm !!!

Součástí výrovku je montáž na klasické lovecké kulovnice, lze použít i na všechny denní puškohledy s tubusem 30mm

Denní provoz zde není náhražka jako u konkurence, ale lze využít skvělý obraz v celém rozsahu přiblížení jak ve dne (barevně), tak i v noci (černobílé, nebo zelené zobrazení)

Display v okuláru má 2x jemnější zobrazení rozlišení - 1280x720px (921 600 bodů) -> Yukon RT - 768x576px (436 608 bodů). 

Rozlišení systému 600lp/mm 

Snadnější ovládání puškohledu díky novému přizpůsobení tlačítek

Kryt který u předchozího modelu X-Sight II HD zajišťuje baterie má u nového modelu úplně jinou fuknci -> Zoom (přiblížení). Lze snadno používat i v zimních, stejně tak i stisk tlačítek je mnohem příjemnější i pro velké prsty.

Nový dvoujádrový procesor ATN Obsidian IV Dual Coreje extrémně rychlý a přitom úsporný. Vydrží až 18 hodin v provozu na jedno nabití.

Integrované baterie výrobce Panasonic s vysokou výdrží na jedno nabití a s životností až 1000 nabíjecích cyklů.

Nabíjení pomocí nového konektoru USB-C, kde nezáleží jak otočíte konektor při zasunutí do přístroje.  

Odolnost vůči zpětnému rázu:

Díky integrovaným bateriím a kompletně nové elektronice byl tento puškohled otestován na ráži .50 BMG – úsťová energie 16 000 J – 20 000 J. Pro srovnání ráže 30-06 Spr má 4000J. Doporučená odolnost je do ráže .470 Nitro Express (8000 J)

Nastřelení:

Nastřelení je u výrobků ATN mnohem jednodušší než u denní optiky. Po zvolení funkce nastřelení máte k dispozici dva záměrné kříže. Vystřelíte na střed terče a zásah je například 10 cm nad středem. Jednoduše posunete druhý kříž v puškohledu na místo dopadu střely.  Nyní tedy máte jeden kříž na středu terče a druhý kříž máte posunutý na místo dopadu . Potvrdíte jedním tlačítkem a puškohled změní nástřelnou hodnotu na druhý kříž, kterým byl označen jako dopad střely 10cm nad středem. Při nastřelování stačí pouze 2 rány, druhá je již pouze pro potvrzení nástřelu.

Dálkoměr ATN:

Softwarový dálkoměr puškohledu pracuje na výpočtu vzdálenosti podle výšky terče na který se míří. Jako příklad... papírový terč má výšku 60cm, označím horní a spodní okraj terče a puškohled dopočítá vzdálenost v terči. Tento způsob výpočtu je i vhodný u vysoké zvěře, kde jsou průměrné výšky zvěře podobné. U černé zvěře se však výška odhaduje špatně a výpočty nejsou přesné.

Laserový dálkoměr:

Přídavný laserový dálkoměr je s puškohledem spojený bezdrátově pomocí Bluetooth. Nasadíte ho pouze tehdy, jen když ho budete potřebovat. Přidává se na sluneční clonu, která je součástí balení puškohledu. Takto máte jisté, že dálkoměr míří na stejné místo jako puškohled. Navíc dálkoměr obsahuje zaměřovací laser pro kontrolu zaměření cíle pro přesný zásah.

Po zmáčknutí tlačítka se vzdálenost bezdrátově přenese do puškohledu, který dokáže pomocí balistického kalkulátoru posunout záměrnou osnovu dle aktuálních podmínek, které si puškohled zjistí z integrovaných čidel (vlhkost vzduchu, záměrný úhel, úhel náklonu zbraně, teplotu, barometrický tlak, GPS - nadmořská výška, síla větru, azimut) 

Balistický kalkulátor:

Puškohled ATN má čidla na vlhkost vzduchu, záměrný úhel, úhel náklonu zbraně, teplotu, barometrický tlak a díky GPS i nadmořskou výšku. Jediný údaj, který se musí do kalkulátoru zadat jsou parametry použitého střeliva, dále vzdálenost, na kterou je zbraň nastřelena a vzdálenost středu optiky od hlavně. Kalkulátor dopočítává vliv větru na zásah v cíli a díky vestavěnému kompasu dokáže i určit jaký vliv má vítr na posun dráhy střely.  

Parametry pro zadávání síly a azimutu větru: 1 - 2 m/s – je cítit vítr na tváři, velké listy a tráva se pohybují 2 - 3,6 m/s - malé listy a těžké stonky travin se pohybují 2,7 - 4,5 m/s – pohybují se špice malých stromků 3,6 - 5,4 m/s - pohybuje se křoví 4,5 + m/s – stromy/větve se pohybují  

Video:

Sdílejte zážitky s ostatními lovci! ATN X-Sight 4K dokáže ve stejnou chvíli nahrávat ve Full HD, streamovat ve kvalitě 720p a také zobrazovat lovci lovenou zvěř.

Už nikdy nezmeškáte neopakovatelnou situaci, vše si jednoduše nahrajte. Puškohled ATN 4K dle zpětného rázu pozná výstřel zbraně a dokáže uložit video 5 až 30 sekund před výstřelem a 5 až 30 sekund po výstřelu. Pouze stačí zmáčknout jedno tlačítko a o nic se již nestaráte. Puškohled ATN neustále nahrává a uloží úsek požadovaného videa automaticky.  

Montáž na zbraň:

Balení puškohledu obsahuje několik montáží na weaver(picatinni) lištu standardní montážní oko se základnou na weaver s podhledem standardní montážní oko se základnou na weaver s podhledem, které má navíc v hodní části po obou stranách krátké weaver lišty na upevnění přísvitu a dalšího příslušenství velký posun ve zpříjemnění použití tohoto puškohledu je díl ve tvaru L. Díky tomuto díly se puškohled posunuje blíže ke střelci bez nutnosti dokupovat delší montážní lišty    Výbava výrobku ATN: široká škála nasvaní přístroje citlivosti na zbytkové světlo velké množství druhů a barev záměrných křížů přehrávání natočených videí přímo v zařízení bez nutnosti vytažení MicroSD karty. Další možnost přehrátí a stažení videa je  pomocí Wi-Fi  možnost propojení zařízení s mobilním telefonem a zobrazení stejného obrazu na telefonu, jako na puškohledu  nastavení pomocí mobilní aplikace Android/iOS používání ručního dálkoměru propojeného pomocí bluetooth umístění dálkového ovladče pomocí suchého zipu na předpažbí zbraně

Možnost nahrát video frekvencí až 120 fps vám umožní vychutnat si zpomalené záběry výstřelu a zásahu lovené zvěře v mimořádné kvalitě. Náhrávání videa:  

Snadná montáž:

Váš nový ATN 4K puškohled upevníte na zbraň pomocí standardních 30mm kroužků, dále je k zařízení dodáván kroužek s piccatiny lištou a také speciální kroužek L-shape, který umožní posun puškohledu blíže k oku střelce na standardní vzdálenost 9cm.

Napájení:

Integrovaná Lithium Ion baterie s životností až 3000 nabíjecích cyklů udrží nový ATN 4K puškohled v provozu více jak 18 hodin.Starosti s dobíjením nyní můžete hodit za hlavu a plně se věnovat zážitkům v přírodě.

Dokonalá odolnost:

S rozměry 350x76x76 mm je nový ATN 4K srovnatelný s klasickým puškohledem, celokovové tělo z kvalitních materiálů bez problému snese zpětný ráz ráže 470 Nitro Express. Zároveň se vyznačuje  vysokou odolností proti prachu a nepříznivému počasí. Vylepšeny mikro USB konektor zabraňuje nechtěnému vytržení a tím i poškození puškohledu.

Obsah balení:

Montáž na weaver/picatinni lištu

Přísvit ATN IR850 (nm)

Textilní pouzdro

Sluneční clona

Originální manuál výrobce.

Instruktážní video na You Tube je zde : https://www.youtube.com/watch?v=rPZdzN_XhpY